PRZYSZŁOŚĆ

with No Comments

 

Gorąco zapraszamy na konferencję „Miłość, bezpieczeństwo, przynależność…” dotyczącą wpływu mediów na nasze życie a szczególnie na nasze dzieci.

Od czasu pojawienia się Internetu na świecie (1969 r.), od czasu jego umasowienia w Polsce (lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku), a w szczególności od jego mobilnego charakteru (2005) zmieniają się wzory komunikacji z innymi, sposoby spędzania czasu wolnego, dynamika pracy, jak również relacje między ludźmi. Nikt nie spodziewał się, że na przestrzeni ostatnich 50 lat wynalazek, jakim jest internet, okaże się tak decydujący dla życia ludzkiego.

Wykład dotyczyć będzie ważności relacji bezpośrednich między ludźmi w świecie cyfrowym. Autor wyraźnie rozgranicza i pokazuje, że kontakt przez internet, w szczególności urządzenia mobilne, Zasadniczo różni się od relacji bezpośrednich. Główną tezą prezentowana podczas wykładu jest ta która wskazuje, że najważniejszym czynnikiem chroniącym nas użytkowników mediów cyfrowych przed jakimkolwiek uzależnieniem w tym uzależnieniem od mediów cyfrowych, jest dobrze zbudowana relacja z najbliższymi. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną najważniejsze wyniki dotyczące wzorów używania mediów cyfrowych przez młodzież w Polsce, jak również wyniki eksperymentu społecznego Pt. „poza siecią”.

Naszym mówcą będzie dr Maciej Dębski – założyciel i lider fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, wykładowca akademicki, edukator społeczny, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy.

Zapisy na konferencję można dokonać przez formularz zgłoszeniowy (dostępny w naszym kalendarzy 4kids.4parents.pl) lub bezpośrednio u nas. Koszt konferencji 15 zł/ za osobę. W czasie naszych wykładów zapewniamy opiekę nad dziećmi – koszt 10 zł od dziecka.
Zapisy ONLINE