STYCZEŃ 2022

Na dobry poranek:

Przed wyjściem z domu przypomnij sobie i swoim dzieciom: „Uaktualnijmy nasze systemy operacyjne i pamiętajmy, że kiedy uczymy się opanowania, wszyscy na tym korzystają”.

W drodze:

Zapytaj dziecko: „Czego nigdy nie masz dość?” A potem zapytaj jeszcze: „Co może się stać, jeśli nie będziesz ćwiczyć opanowania w tej dziedzinie?”. Daj swojemu dziecku kilka wskazówek o tym, skąd możemy wiedzieć, kiedy powinniśmy przestać robić coś, co bardzo lubimy. 

Obiadowe pogaduchy: 

Zapytaj dziecko: Co najbardziej lubisz jeść? Czy zdarza ci się stracić kontrolę nad sobą, kiedy to jesz?

Zapytaj rodzica: W jakiej dziedzinie najtrudniej jest ci być opanowanym: w słowach, jedzeniu, czy emocjach? 

Pogaduchy do poduchy:

Czy w waszej rodzinie obowiązują jakieś specjalne zasady?
Zasady czasem bywają frustrujące i trudne do zrozumienia. Twoi rodzice ustalają je, aby cię chronić i pomóc ci uczyć się opanowania, które pozwoli ci dokonywać mądrzejszych wyborów, kiedy będziesz starszy.

Pamiętaj! Opanowanie czyli panowanie nad sobą pozwala lepiej okazywać miłość i szacunek drugiemu człowiekowi!