Wrzesień 2021

Na dobry poranek:


Kiedy twoje dziecko będzie wychodziło do przedszkola, powiedz mu: „Znajdź coś, co trzeba zrobić w przedszkolu i zrób. Dasz radę!”

W drodze:

Zabierz swoje dziecko na lody, albo inne smakołyki i powiedz mu, że dziś będziecie świętować! Co świętujecie? Poproś dziecko, aby pomyślało o tym, co dobrego spotkało was w tym tygodniu, a potem porozmawiajcie o tych rzeczach rozkoszując się pysznym deserem. Jeśli twoje dziecko nie może niczego wymyślić, podrzuć mu kilka pomysłów na podstawie swoich obserwacji.

Obiadowe pogaduchy: 

Zapytaj dziecko: Które rzeczy, jakie są do zrobienia, zazwyczaj trudno ci zauważyć (np. porozrzucane zabawki na podłodze)?
Zapytaj rodzica: Co najbardziej rozprasza twoją uwagę i utrudnia ci dokończenie zadania: ludzie, technologia, czy może inne rzeczy do zrobienia?

Pogaduchy do poduchy:

Zróbcie burzę mózgów na temat rzeczy, które zauważacie, że dobrze by było zrobić i wasza rodzina może zrobić je razem. Być może będzie to zaproszenie nowych sąsiadów na obiad, albo posprzątanie śmieci przy parkingu. Następnie, nie
czekajcie, aż ktoś inny to zrobi i zróbcie to!