LUTY 2022

Na dobry poranek:

Zostaw w pokoju swojego dziecka notatkę: „Możemy działać razem, aby zrobić więcej.
Co możemy zrobić jako rodzina, żeby sobie w tym pomóc? Zastanów się nad tym
i porozmawiajmy przy obiedzie”. 

W drodze:

Jadąc samochodem zagrajcie w „Szpiegowanie”. Celem gry jest wyszpiegowanie w czasie jazdy ludzi, którzy pracują razem. Rozglądajcie się za pracownikami budowy, baru szybkiej obsługi, czy ratownikami medycznymi w karetce pogotowia.

Obiadowe pogaduchy: 

Zapytaj dziecko: Gdybyś mógł należeć do znanej drużyny sportowej, obsady serialu, albo zespołu muzycznego, to co byś wybrał?

Zapytaj rodzica: Bądź szczery: kiedy w szkole brałeś udział w projektach zespołowych,
to czy byłeś tym, który robił najwięcej, czy wymigiwałeś się od pracy licząc, że inni wykonają ją za ciebie? 

Pogaduchy do poduchy:

Opowiedz o potrzebach, jakie dostrzegasz w swojej rodzinie, przedszkolu, sąsiedztwie, albo może nawet o czymś, co wydarzyło się gdzieś w innej części świata. Jaka jest ta jedna rzecz, która cię zasmuca i sprawia, że nie możesz być bezczynny, ale chcesz coś zrobić? Porozmawiajcie o tym, co jako rodzina możecie razem zrobić, aby wyjść naprzeciw tej potrzebie, a potem znajdziecie czas, aby wspólnymi siłami pomóc ją zaspokoić.