Naszym przedszkolakom oferujemy trzy posiłki dziennie. Są to zbilansowane, przemyślane przez dietetyka i przygotowane przez firmę cateringową dania.

9.00 – śniadanie: płatki owsiane, kaszki, zupy mleczne oraz kanapki, które dzieci pod okiem nauczycielek, przygotowują sobie same.

12:30 – obiad: złożony z dwóch dań: zupy i dania mięsno – warzywnego.

15.00 – podwieczorek: owoce, desery jogurtowe, kisiele, budynie wszystko bez cukru dosładzane owocami, oraz zdrowe kanapki z ciemnym pieczywem

Dzieci z alergiami pokarmowymi, mogą liczyć na posiłki alternatywne. W tym celu prosimy rodziców, aby w takich przypadkach dostarczali listy artykułów, na które uczulone jest dziecko.

W trosce o zdrowie naszych małych podopiecznych, słodycze podajemy tylko okolicznościowo, za pozwoleniem rodziców. Oferujemy w zamian zdrowe owoce i warzywa. Dzieci zachęcamy do jedzenia i dbamy o to, aby żadne dziecko nie odeszło od stołu głodne.

Wszystkie posiłki nie są limitowane, w związku z tym każde dziecko może poprosić o dokładkę. W ciągu całego dnia dzieci mają stały dostęp do napojów (woda, herbata w sezonie letnim kompoty owocowe). Wspólny posiłek jest doskonałą okazją do wdrażania od najmłodszych lat zasad zachowania przy stole.

ZASADY ROZLICZANIA I ODLICZANIA POSIŁKÓW PRZY NIEOBECNOŚCI DZIECKA W PRZEDSZKOLU